Warning: Undefined variable $post in /usr/home/nowestronyzdrowi/domains/amssolutions.pl/public_html/wp-content/themes/mts_blocks/includes/class-blocks-layout.php on line 52 Warning: Attempt to read property "ID" on null in /usr/home/nowestronyzdrowi/domains/amssolutions.pl/public_html/wp-content/themes/mts_blocks/includes/class-blocks-layout.php on line 52

Jako kobieta po pięćdziesiątce z całą pewnością chcesz ubierać się w sposób, który oddaje styl kobiety, którą się stałaś. Oczywiście utrudnia nam to fakt, że żyjemy w świecie, który ma obsesję na punkcie młodości. To sprawia, że być może czujesz presję, aby „wyglądać” młodziej, podążając za trendami mody dotyczącymi tego, co noszą młodsze kobiety.   To nie jest właściwe podejście. Bardziej chodzi o to, by dbać o siebie i nieustannie personalizować swój styl, aby odzwierciedlić to, kim jesteś. Nie musisz starać się wyglądać jakbyś była o połowę młodsza! Ważne jest, by dobrze wyglądać na swój wiek i umieć wybierać z aktualnej oferty modowej, w miejscach takich jak Butik Lalala elementy odzieży, który w tym pomagają, a nie odwrotnie.

Wskazówki dotyczące mody dla kobiet po pięćdziesiątce

Zanim zaczniemy, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nigdy jest dobrym pomysłem również tzw. na siłę „ubierania się na swój wiek”. Chodzi o to, by wybierać wszystko zgodnie z tym, co determinuje Twój styl! W pierwszej kolejności ważniejsze jest więc, aby stworzyć osobisty styl zgodnie z posiadanym typem urody. Potem wystarczy już skupić się na tym pięknie, które naturalnie masz w sobie – by eksponować je poprzez odpowiedni ubiór.   Mamy też przygotowanych kilka modowych nakazów i zakazów dla dojrzałych kobiet po 50. roku życia. Potraktuj je bardziej jako wskazówki, które mają Ci pomóc w stworzeniu garderoby, która ma klasę i jest niepowtarzalna. Chcesz stylu, który pokaże Twoją osobowość, zamiast po prostu podążać za łatwymi trendami, które choć oferuje każdy stylowy butik to mogą nie pasować do Twojego zmieniającego się ciała. Więc jeśli zastanawiasz się, jak wyglądać stylowo w wieku 50 lat, pokochasz te wskazówki!

Wskazówka #1 Unikaj przesadnego makijażu

Chcesz się natychmiast postarzeć? Nałóż za dużo makijażu. Niestety, kiedy starsza kobieta nosi zbyt dużo makijażu, ryzykuje, że będzie wyglądać nieatrakcyjnie. Wraz z wiekiem naturalnie będziesz mieć drobne linie i bardziej pomarszczoną teksturę skóry, a kiedy dodasz do nich ciężkie warstwy makijażu, w ogóle sobie nie pomożesz w ten sposób.

Czego powinnaś unikać przy makijażu?

  • ciężki podkład,
  • jaskrawe cienie do powiek,
  • mocny róż,
  • ciemnoczerwona szminka.

  Co zamiast tego? Mniej znaczy więcej! Wybierz matowe odcienie i subtelne kolory – zauważysz ogromną różnicę.

Wskazówka #2 Postaw na luksusowe tkaniny, zamiast głębokiego dekoltu

Pokazywanie większej ilości skóry może kojarzyć się z dojrzałością seksualną i wyzwoleniem, ale dla kobiet w takim wieku wygląda to desperacko i nieatrakcyjnie. Jeśli chodzi o dekolt, wiadomo, czego nie nosić! Mocna wskazówka: to nie głębokie dekolty czy krój bluzki dodadzą Ci pewności siebie i wyrażą Twoją kobiecość. Ubrania mogą po prostu służyć jako kolejny wyraz pięknej, dojrzałej kobiety, którą jesteś.   Pochwal się swoją kuszącą kobiecością dzięki luksusowym tkaninom, takim jak jedwab, satyna i kaszmir. Wykorzystaj detale i głębokie kolory, które znajdziesz w licznych ubraniach proponowanych przez Butik Lalala i inne, modne sklepy. Pomoże Ci to ucieleśnić Twoją naturalną zmysłowość bez sprawiania wrażenia zdesperowanej lub poszukującej uwagi.

Wskazówka #3 Naucz się okiełznać modę na luźniejsze ubrania

Luźne i za duże ubrania nie są dla Ciebie. Co kilka lat pojawia się nowy trend w modzie, który wnosi je na salony – i mamy go teraz. Widzimy celebrytki i młode kobiety noszące workowate spodnie, za duże koszule lub duże swetry. Możesz nawet ulec pokusie, aby je czasem założyć, ponieważ myślisz, że mogą ukryć nadwagę lub inne „niedoskonałości” Twojego ciała, które w miarę starzenia się pojawiają się coraz częściej.   Jednak zamiast ukrywać wszystkie te cechy, workowate ubrania tak naprawdę je eksponują. Więc trzymaj się od nich z daleka! Luźne ubrania w tym wieku sprawiają, że wyglądasz gorzej. Jest jeden wyjątek. Noszenie modnie luźnych spodni jest w porządku, o ile masz dopasowaną górę lub elegancko dopasowaną marynarkę. Będziesz wyglądać świetnie w luźnym swetrze, o ile masz na sobie dopasowane spodnie, takie jak obcisłe dżinsy. To, czego chcesz uniknąć, to luźne ubrania zakrywające każdy centymetr twojego ciała. To po prostu nie sprawdzi się w przypadku dojrzałej kobiety!

Wskazówka #4 Postaw na wyraziste kolory

Odważne kolory – tego powinnaś szukać przeglądając Butik Lalala. Nie chodzi o to, że nie powinnaś nosić żadnych neutralnych kolorów, ale chcesz uniknąć tego, aby cały Twój strój, biżuteria i akcesoria były w podobnym jasnym, neutralnym kolorze. Ten monochromatyczny wygląd jest zbyt surowy dla starszej skóry.